Historie

Firma NEKR započala svou činnost v roce 1991 jako sdružení fyzických osob a od roku 1996 působí na trhu jako společnost NEKR SERVIS s.r.o. Od počátku se zabývá vývojem a výrobou přídavných zařízení stavebních strojů a hydraulických válců. Nedílnou součástí jsou také servisní služby. Firma provádí opravy hydraulických válců, přídavných zařízení stavebních strojů, nově i servis komunálních strojů (popelářské, údržbové vozy apod.).

V roce 1996 byla zahájena výstavba nového areálu firmy. Koncem roku 1999 byla otevřena první výrobní hala. V roce 2001 bylo dokončeno servisní středisko hydraulických válců. Areál byl rozšířen  v roce 2006 a 2011 o další výrobní a skladovací prostory.

Současnost

Výrobní prostory a kvalitní odborníci zaručují produkci přídavných zařízení všech velikostí a druhů: lopaty podkopové, horové, nakládací, svahovací, drapáky nakládací i kopací. Další produkce - hydraulické válce, umožňuje vývoj a výrobu speciálních přídavných zařízení dle přání zákazníka, jako jsou: nakládací lopaty s hydraulickým přidržovačem, čelisťové lopaty, kombinované nakládací lopaty, vysokovýklopné lopaty, atd. Pro značnou různost byly vytvořeny typové řady podle účelu jejich použití se širokou nabídkou užitých materiálů a komponentů při jejich výrobě, od základních otěrových materiálů až po vysoce kvalitní Hardox 450 a 500.